Lider zostaje w Rydzynie! Rydzyniak 2-0 Sparta

W kolejnym już meczu piłkarze Rydzyniaka zainkasowali 3 punkty pokonując Spartę Miejska Górka 2-0! Wynik ten pozwolił na utrzymanie pozycji lidera i samodzielne przewodzenie w tabeli leszczyńskiej klasy okręgowej. Pierwsze 30 minut nie przyniosło żadnych klarownych sytuacji po obu stronach. Najbliżej zdobycia bramki był kapitan Rydzyniaka - Mikołaj Kaźmierczak, jednak uderzona przez niego piłka po niefortunnej interwencji bramkarza, poszybowała nad poprzeczką. W końcówce spotkania swoje sytuacje mieli jeszcze Wojtkowiak oraz Szczefanowicz, jednak ich strzały zostały zatrzymane przez bramkarza gości.

Druga połowa rozpoczęła się od dogodnej sytuacji dla gości, po której piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Maćkowiaka. Kolejne minuty to totalna dominacja gospodarzy, którzy nie pozwalali gościom na przekroczenie połowy boiska. Liczne ataki przyniosły oczekiwany skutek w 65 minucie, kiedy to Szczefanowicz potężnym uderzeniem pokonał bramkarza Sparty. Chwilę później, równie mocnym strzałem, który przełamał dłonie bramkarzowi, popisał się Łukasz Sobecki i ustalił wynik spotkania na 2-0. Rydzyniak stworzył sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali, jednak nie potrafił zamienić ich na bramki.

Po tym spotkaniu Rydzyniak umocnił się na pozycji lidera i od 3 kolejki z kompletem punktów samodzielnie przewodzi w tabeli. Już w sobotę kolejne spotkanie, w którym rywalem RKS-u będzie beniaminek z Wilkowic. Początek spotkania o godzinie 16.00.

1-0 65' Mateusz Szczefanowicz
2-0 70' Łukasz Sobecki

Natomiast jutro o godzinie 18.00 swoje spotkanie pucharowe z Pelikanem Dębno Polskie dokończy II zespół Rydzyniaka. W pierwotnym terminie spotkanie zostało przerwane po 17 minutach z powodu złych warunków atmosferycznych.