"Trudny" mecz

W sobotnie popołudnie zawodnicy 4P4S Rydzyniak Rydzyna podejmowali na własnym boisku drużynę Sokoła Kaszczor. Spotkanie należało do tych z kategorii "za 6 punktów", gdyż obie drużyny w tabeli przed meczem dzieliły zaledwie dwa oczka.

Początek rundy wiosennej był dla obu zespołów bardzo chaotyczny, brakowało okazji strzeleckich, a w podaniach brakowało dokładności. Jednak w 25 minucie meczu po świetnym dośrodkowaniu Walczaka piłkę głową do bramki pakuje Szczefanowicz! Kilka minut później rajd lewą stroną Sobeckiego, wyłożenie na 5 metr i Szczefanowicz musiał tylko dołożyć nogę. Do przerwy 2-0. Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza, na boisku panował chaos. Skorzystali na tym gospodarze, gdyż po błędzie w wyprowadzeniu piłki Miary i bierności obrońców napastnik gości zdobył bramkę kontaktową. Mecz stał się bardziej wyrównany, jednak za sprawą bramki Sobeckiego Rydzyniak znów wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Świetną asystę przy bramce zaliczył Tomasz Kaźmierczak. Goście nie mieli pomysłu na grę, a i tak udało im się zdobyć kolejną bramkę- po nieporozumienia obrońców i bramkarza RKSu piłkę do pustej bramki wpakował zawodnik Sokoła. Rydzyniak fenomenalnie zareagował na stratę bramki. Najlepszą obroną jest atak- to stare porzekadło wzięli sobie do serca zawodnicy 4P4S i wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą pięknego strzału Szczefanowicza. Tym samym 'Szczefan' skompletował hat-tricka. Ta bramka zamknęła mecz i to gospodarze dopisują sobie do dorobku 3 punkty.

Cieszy świetna dyspozycja napastników oraz duch walki w drużynie. Aspektem do poprawienia jest zdecydowanie komunikacja w obronie, gdyż defensorom umiejętności z pewnością nie brakuje, a dzisiejsze wpadki trzeba puścić w niepamięć i poprawić szczegóły. 4P4S RKS Rydzyniak Rydzyna inkasuje 3 punkty i umacnia się w czołówce tabeli!

4P4S RKS Rydzyniak Rydzyna 4 - 2 Sokół Kaszczor
Bramki dla 4P4S: Szczefanowicz x 3, Sobecki