Pewne zwycięstwo RKS-u. 4P4S Rydzyniak Rydzyna 4-2 Sarnowianka Sarnowa

7 zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze 4P4S Rydzyniaka Rydzyna. Tym razem przed własną publicznością pewnie pokonali beniaminka z Sarnowej w stosunku 4-2. Od początku spotkania nasz zespół dominował na boisku czego efektem była szybko zdobyta bramka przez Prałata z rzutu karnego. Chwilę później znakomity strzał Jakuba Kaźmierczaka piąstkuje bramkarz, piłka spada na głowę Skrzypczaka, jednak minimalnie mija bramkę Sarnowianki. Niestety, po zamieszaniu w polu karnym do wyrównania doprowadzili goście. Popularny China nie musiał jednak długo czekać na to, aby cieszyć się z bramki. Otrzymał świetne prostopadłe podanie od Tomasza Kaźmierczaka, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu Rydzyniaka 2-1.

Po zmianie stron, znakomitym strzałem w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Rudziewicza popisał się zawodnik gości i dał wyrównanie swojej drużynie. RKS pozostawał jednak stroną dominującą w tym spotkaniu, co przełożyło się na kolejny rzut karny po faulu na Sobeckim. Do piłki podszedł Prałat, jednak tym razem przestrzelił. Emil zrehabilitował się jednak bardzo szybko i po 3 podyktowanym w tym meczu rzucie karnym dla Rydzyniaka, dał ponowne prowadzenie gospodarzom. Bramka dla gospodarzy na 4-2 padła po rzucie rożnym, a jej strzelcem był zawodnik...gości. Po uderzeniu Mikołaja Kaźmierczaka, piłka trafiła w plecy zawodnika Sarnowianki i wpadła do bramki.

Rydzyniak tym zwycięstwem powrócił na 4 miesjce w tabeli, jednak o jedno mniej rozegrane spotkanie mają zespoły z Pudliszek, Śmigla oraz Jutrosina. RKS kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, a jego przeciwnikiem będzie Pogoń Śmigiel. Będzie to starcie o tzw. 6 punktów, gdyż oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli.

Euromebel Rydzyniak Rydzyna przegrał swoje spotkanie 2-4. Bramki dla Rydzyniaka strzelali Artur Jurga oraz Kamil Bednarz.

Piłkarze, trenerzy oraz zarząd pragną serdecznie podziękować firmie SportGang za ufundowanie nowych strojów meczowych.