Pojedynki sąsiadów

W ten weekend oba zespoły RKS'u czekają pojedynki z drużynami, z którymi sąsiadują w ligowych tabelach. Będą to ważne mecze sprawdzające rzeczywisty poziom wszystkich zespołów, lecz wyniki spotkań jeszcze większe znaczenie będą miały dla układu rozgrywek.

Już tradycyjnie jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy RKS Rydzyniak II Rydzyna, a ich rywalem będzie drużyna Gromu Czeluścin. Zespoły zajmują odpowiednio 5 i 4 miejsce w lidze, jednak po zwycięstwie niedzielnym meczu przy sprzyjających rezultatach w pozostałych spotkaniach każdy z nich może wskoczyć na fotel wicelidera. Pierwszy pojedynek pomiędzy drużynami w tym sezonie zakończył się wysokim zwycięstwem Gromu po dość jednostronnym meczu na boisku w Rydzynie. RKS II na pewno będzie chciał zrewanżować się przeciwnikom i przywieźć z ich terenu ważne 3 punkty!

Grom Czeluścin - RKS RYDZYNIAK II RYDZYNA (godzina 12:00, boisko w Czeluścinie)

Pod dwóch tygodniach do roli gospodarza powracają zawodnicy pierwszego zespołu Rydzyniaka, a podejmować będą drużynę Heliosa Czempiń, która zajmuje obecnie 3 miejsce w ligowej tabeli, jedno niżej niż RKS(przy tej samej ilości punktów). Najlepszą zapowiedzią tego meczu może być fakt, że wygrany zespół samodzielnie obejmie pozycję wicelidera i pozostanie w kontakcie z liderującą Kanią Gostyń. Każdy mecz sezonu jest ważny, jednak pojedynek drugiego i trzeciego zespołu to również idealna okazja na sprawdzenie się w konfrontacji z równie silnym rywalem. Oby po tym meczu to gospodarze dopisali do swojego dorobku punktowego trzy oczka i dzierżyli drugą pozycję jak najdłużej!

RKS RYDZYNIAK RYDZYNA - Helios Czempiń (godzina 15:00, Stadion przy Placu Zamkowym w Rydzynie)

Zapraszamy do kibicowania!