Ważne zwycięstwo! 4P4S pokonuje na własnym terenie Juna - Trans Stare Oborzyska.

W niedzielne popołudnie nasz zespół pokonał na własnym terenie w meczu o „6 punktów” sąsiada z tabeli – zespół Juna-Trans Stare Oborzyska. Przed tym meczem, nasz zespół tracił do rywala 2 punkty, a więc chcąc przeskoczyć go w tabeli, musiał ten mecz wygrać. Od samego początku spotkania to Rydzyniak był stroną dominującą. Już w pierwszym kwadransie gry RKS powinien prowadzić po przeprowadzanych skrzydłami boiska akcjach. Niestety, zabrakło szczęścia i do przerwy RKS tylko remisował.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, zdeterminowani gospodarze dążyli do strzelenia bramki. Już w pierwszych minutach po zmianie stron, świetną akcję solową przeprowadził Tomasz Kaźmierczak zagrywając piłkę wzdłuż bramki, jednak żaden z naszych graczy nie przeciął tego podania. Chwilę później cieszyliśmy się z bramki, którą technicznym uderzeniem przy słupku zdobył Mateusz Szczefanowicz. Po zdobyciu bramki nasz zespół delikatnie cofnął się do defensywy, oddając pole piłkarzom z Oborzysk, szukając swojej okazji w kontrach. Kilka z nich było naprawdę groźnych i mogło zakończyć się zdobyciem drugiej bramki, jednak zazwyczaj brakowało wykończenia lub szczęścia. Swoje okazje mieli też goście, którzy rzucili wszystko na jedną szalę i często zagrażali naszej bramce. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-0 i to gospodarze mogli cieszyć się z 3 punktów. Pozwoliło to Rydzyniakowi przeskoczyć w tabeli i uplasować się na 6 miejscu. W najbliższą niedzielę ostatnie spotkanie rundy wiosennej w Borku Wielkopolskim.