Derbowe zwycięstwo! 4P4S Rydzyniak pewnie pokonuje Koronę Wilkowice na jej terenie.

W sobotnie popołudnie piłkarze grającego trenera, Łukasza Sobeckiego, rozegrali 19 kolejkę leszczyńskiej klasy okręgowej. Rywalem Rydzyniaka była niżej notowana drużyna z Wilkowic, która w rozegranych dotychczas dwóch kolejkach rundy wiosennej zgromadziła komplet punktów. Tym razem jednak zawodnicy Korony musieli zaznać goryczy porażki mierząc się z naszym zespołem, który od pierwszych minut dominował na boisku. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył będący od początku rundy w świetnej dyspozycji Łukasz Sobecki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie pomimo wielu korzystnych sytuacji Rydzyniaka na podwyższenie prowadzenia.

Po przerwie, Rydzyniak ruszył do dalszych ataków, czego efektem była szybko zdobyta bramka przez Marcina Piotrowiaka, który pojawił się na boisku od początku drugiej połowy. Na kolejne trafienie musieliśmy zaczekać aż do 87 minuty, kiedy to Łukasz Sobecki strzałem zewnętrzną częścią stopy z narożnika pola karnego zaskoczył zdezorientowanego bramkarza Korony.

Rydzyniak pozostaje niepokonany na wiosnę, w 3 meczach zdobył komplet punktów, dwa razy wygrywając na boisku rywala i raz otrzymując punkty bez walki, kiedy to goście z Kurzej Góry zrezygnowali z przyjazdu do Rydzyny.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 zapraszamy na pierwszy mecz przy Zamkowej. Podejmować będziemy gości z Kębłowa.