Zwycięstwo z IV- ligowcem!

4P4S Rydzyniak Rydzyna odniósł zwycięstwo (3:2) w pucharowym pojedynku z Dąbroczanką Pępowo, która na co dzień występuje w rozgrywkach IV ligi! Zespół pokazał, że nawet w osłabieniu potrafi sobie poradzić z potencjalnie mocniejszym rywalem i awansował do kolejnej fazy rozgrywek!

AWANS RKS 4P4S DO ĆWIERĆFINAŁU PP

Opis Mati

W minioną środę na boisku w Rydzynie odbył się mecz III rundy Pucharu Polski pomiędzy miejscowym RKS 4P4S Rydzyniakiem Rydzyna a czwarto ligową Dąbroczanką Pępowo. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem jednakże Rydzyniak powinien schodzić do szatni ze zdobyczą bramkową. Niestety Łukasz Sobecki nie wykorzystał dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. Swojego szczęścia strzałem z dystansu próbował Szczefanowicz, lecz bramkarz przyjezdnych był na posterunku i nie udało się go zaskoczyć. Na drugą połowę miejscowi wyszli jeszcze bardziej zmotywowani ponieważ zdali sobie sprawę, że są w stanie wygrać środowy mecz pucharowy z czwarto ligowcem z Pępowa. Początek drugiej połowy znakomicie rozpoczął się dla RKS-u, który wykorzystał błąd oraz niezdecydowanie przeciwnika. Mocnym strzałem z rzutu wolnego pośredniego w polu karnym przyjezdnych popisał się Jakub Molicki. Radość gospodarzy jednak nie trwała długo, gdyż po błędach indywidualnych w obronie nie pilnowany zawodnik gości strzałem głową umieścił piłkę w siatce miejscowych. Bramka gości nie załamała zawodników Rydzyniaka. Najpierw ponownie Molicki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Janku Martinie i zdobył swoją drugą bramkę, a po paru dziesięciu minutach po wspaniałej kontrze, za którą brawa należą się całemu zespołowi z Rydzyny bramkę zdobył Szczefanowicz a asystę zaliczył Dembicki. Gdy wydawało się, że RKS 4P4S Rydzyniak Rydzyna dowiezie do końca dwubramkową przewagę Dąbroczanka zdobyła bramkę kontaktową na pięć minut przed końcem spotkania. Po zdobytej bramce na 3:2 przyjezdni próbowali wyrównać, lecz drużyna z Rydzyny umiejętnie przerywała ich akcję. Wynik po ostatnim gwizdku sędziego już nie uległ zmianie i nasza drużyna awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno.

Brawa należą się dla zawodników prowadzonych przez Karola Matuszewskiego ponieważ przy bardzo okrojonym składzie zawodnicy reprezentujących w ten dzień drużynę RKS-u, zagrali bardzo dobre spotkanie z drużyną, która od paru ładnych lat występuję na boiskach czwartej ligi.

4P4S Rydzyniak Rydzyna - Dąbroczanka Pępowo 3:2
Bramki dla 4P4S RKS: Molicki x2, Szczefanowicz